Wyszukiwarka

  /  Wydarzenia   /  Targi wnętrz 2024 (i designu) – kalendarz wydarzeń w Polsce
Targi wnętrz Polska

Targi wnętrz 2024 (i designu) – kalendarz wydarzeń w Polsce

W ostatnich latach intensywnie szukałam stronki, na której miałabym rozpisany harmonogram wszystkich wydarzeń związanych z designem – zarówno tych w Polsce, jak i za granicą. Niestety, zamiast piguły z interesującym mnie tematem, dostawałam miszmasz eventów z różnych branż. Postanowiłam więc rozprawić się z tym samodzielnie i przygotowałam skondensowany program targów wnętrz, designerskich mebli i wzornictwa odbywających się w 2024. W pierwszej kolejności przysiadłam do tych zorganizowanych w Polsce.

Jeżeli więc jesteś projektantem wnętrz, designerem, producentem wyposażenia, architektem czy po prostu miłośnikiem designu, poniższe imprezy powinny Cię zainteresować.

Poprzednie lata pokazały, że nie ma pewności co do zbliżających się targów (w 2020 r. co chwilę wprowadzałam zmiany na stronie). Jeżeli więc macie najnowsze informacje dotyczące jakichś zmian – dajcie proszę znać w komentarzu – wprowadzę je na stronie. Jeżeli jakieś targi Was zainteresują, koniecznie przejdźcie na stronę internetową organizatora wydarzeń, ponieważ nie mam wpływu, a tym samym nie ponoszę odpowiedzialności za zmiany (terminów, godzin, lokalizacji czy warunków), które wciąż mają miejsce.

Styczeń 2024

4 DESIGN DAYS
(VII EDYCJA pod hasłem TOGETHER 4 HUMANITY)

Data: 25-28 stycznia (dni dla biznesu)
27-28 stycznia (dni otwarte)

Lokalizacja: Katowice, plac Sławika i Antalla 1; Międzynarodowe Centrum Kongresowe

To wydarzenie skierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i pasjonatów urządzania wnętrz. Podczas 4 DESIGN DAYS będą miały miejsce nie tylko wystawy, ale i dyskusje na temat inspiracji oraz światowych trendów w architekturze i designie. W prezentacjach udział biorą projektanci, architekci, designerzy, producenci wyposażenia oraz deweloperzy.

SILESIA BAZAAR DIZAJN – TARGI NIEZALEŻNEJ MODY I DIZAJNU

Data: W ramach 4 Design Days, czyli między 25-28 stycznia (27-28 stycznia dni otwarte)

Lokalizacja: Katowice, plac Sławika i Antalla 1; Międzynarodowe Centrum Kongresowe

To wydarzenie odbywa się w ramach 4 Design Days i jest swoistym cyklem targów z polskim designem. Podczas tego eventu obejrzeć będzie można nie tylko wyposażenie wnętrz, ale również sztukę, rękodzieło, biżuterię, zegarki, zabawki i gry.

TARGI ŚWIATŁO 2024

MIĘDZYNARODOWE TARGI SPRZĘTU OŚWIETLENIOWEGO

Data: 31 stycznia – 02 lutego 2024

Lokalizacja: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14; Centrum Wystawiennicze EXPO XXI

Podczas tego wydarzenia zapoznać się można z najnowszymi trendami związanymi z oświetleniem, budownictwem i nowoczesnymi technologami. To świetna okazja do rozszerzenia swojej wiedzy ze wspomnianych dziedzin, ale także dobre pole do wymiany doświadczeń z różnymi specjalistami.  Ponadto w tych dniach zawrzeć można nowe kontrakty oraz odbyć spotkania biznesowe.

Luty 2024

TARGI DESIGNU WZORY

Data: 3 – 4 lutego 2024

Lokalizacja: Warszawa, Dobra 42, Elektrownia Powiśle

To targi polskiego, najnowszego designu, na których obejrzeć można produkty młodych projektantów i wyjątkowych rzemieślników. Wiele spośród produktów wykonanych jest ręcznie, zgodnie z ideą eko i sprawiedliwego handlu (fair trade). Często można je nabyć bezpośrednio na stoisku producenta. Głównym celem tego wydarzenia jest wspieranie lokalnych designerów, ale także rozwijanie branży i edukacja. Podczas targów pojawiają się nie tylko stoiska z designem, ale również mają miejsce wykłady, panele dyskusyjne, konferencje i warsztaty.

To wydarzenie skierowane jest zarówno do producentów, architektów, architektów wnętrz, ale także do dystrybutorów, sklepów i indywidualnych odbiorców.

TARGI WARSAW GIFT & DECO SHOW (targi upominków i dekoracji)

Data: 14-16 lutego 2024

Lokalizacja: okolice Warszawy – Nadarzyn, Al. Katowicka 62; Centrum Wystawienniczo Kongresowe PTAK WARSAW EXPO

Podczas tych targów trafić możesz na różne strefy, między innymi te z dodatkami do wnętrz ( obrazy, świeczniki, lampy i akcesoria oświetleniowe, ramki na zdjęcia, tekstylia i akcesoria na biurko). Wśród kategorii tematycznych pojawią się również stoiska z akcesoriami florystycznymi, ręcznie robionymi przedmiotami, ceramiką i szkłem (np. ozdoby szklane, porcelany, nakrycia stołowe) oraz produktami dla dzieci (np. kocyki, poduszki). W tych dniach odnaleźć można także stoiska z modą i biżuterią.

HOME DECOR 2024

Data: 20-23 lutego 2024

Lokalizacja: Poznań, ul. Głogowska 14; Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi wnętrz Home Decor 2023 odbywają się równolegle z Targami wnętrz Meble Polska 2023 – pod tym samym dachem i w tym samym czasie.
Podczas tego wydarzenia prezentowane są najnowsze trendy dekoracji i wyposażenia wnętrz. Wśród wystawców znaleźć można firmy z oświetleniem, dekoracjami, ceramiką, tekstyliami, szkłem, akcesoriami łazienkowymi i kuchennymi oraz wykończeniem wnętrz.

W trakcie targów HOME DECOR 2023 można się nieco zainspirować i wyszperać coś do swojego mieszkania lub domu. Jednocześnie to świetna okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych z przedstawicielami, dystrybutorami czy hurtownikami.

Moją relację z tego wydarzenia znajdziecie we wpisie Targi wnętrz w Poznaniu 2018.

MEBLE POLSKA 2024

Data: 20-22 lutego 2024

Lokalizacja: Poznań, ul. Głogowska 14; Międzynarodowe Targi Poznańskie

W tej sekcji Międzynarodowych Targów Poznańskich odnaleźć można wystawy polskich producentów meblowych. MEBLE POLSKA to przede wszystkim arena dla producentów wyposażenia wnętrz oraz potencjalnych, międzynarodowych kupców i dystrybutorów. Podczas tego wydarzenia można odwiedzić również targi HOME DECOR 2022, które stanowią dodatkową atrakcję dla odwiedzających.

Marzec 2024

TWÓJ DOM 2024 – 63 MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ

Data: 1-3 marca 2024 r.

Lokalizacja: Bielsko-Biała, ul. Karbowa 26; Hala Widowiskowo-Sportowa “Pod Dębowcem” BBOSiR

W tym wydarzeniu udział weźmie ponad 250 wystawców z kategorii meble i wyposażenie wnętrz oraz budownictwo. Podczas targów można będzie obejrzeć ofertę firm z akcesoriami do kuchni i łazienek, artykułami dekoracyjnymi oraz meblami – zarówno do wnętrz, jak i ogrodu. Nie zabraknie także stoisk z innowacyjnymi materiałami i urządzeniami do wykończenia i ocieplenia domu.

Targi Twój Dom Bielsko-Biała

Źródło: targibielskie.pl

EXPO DOM 2024 – TARGI BUDOWNICTWA, WNĘTRZ I OGRODÓW

Data: 9-10 marca 2024 r.

Lokalizacja: Rzeszów, ul. Podpromie 10; Hala Widowiskowo-Sportowa PODPROMIE

Podczas tego eventu wśród wystawców znajdą się nie tylko producenci i dystrybutorzy mebli czy wyposażenia wnętrz, ale także pracownie architektoniczne, architekci krajobrazu, deweloperzy, instytucje finansowe i pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Pojawią się także stoiska z materiałami budowlanymi, instalacyjnymi oraz wykończeniowymi.

TARGI HOME DESIGN ŁÓDŹ

(toczące się równocześnie z ŁÓDZKIMI TARGAMI NIERUCHOMOŚCI & BUDOWY DOMU)

Data: 15-17 marca 2024

Lokalizacja: Łódź, Aleje Politechniki 4, Expo-Łódź

W trakcie trwania tych tarów obejrzeć będzie można propozycje wystawców mebli kuchennych, wypoczynkowych oraz łazienkowych. HOME DESIGN Łódź to także stanowiska z dekoracjami do wnętrz, oświetleniem, tapetami, stiukami czy materiałami wykończeniowymi.

W tym czasie i miejscu jednocześnie toczą się Łódzkie Targi Nieruchomości & Budowy Domu. Podczas tego wydarzenia zapoznać się będzie można nie tylko ze stanowiskami firm z branży budowlanej czy nieruchomości, ale również z sektora wyposażenia wnętrz. Warto jednak podkreślić, że ta impreza skierowana jest przede wszystkim do osób z Łodzi (lub planujących wyprowadzkę do tego miasta), ponieważ bazuje na propozycjach deweloperów z rynku pierwotnego.

Targi Home Design Łódź

Źródło: lodzkietargi.pl

TARGI BUDOWNICTWA, WYPOSAŻENIA WNĘTRZ I OGRODÓW 2024

Data: 16-17 marca 2024

Lokalizacja: Zielona Góra-Drzonków, ul. Olimpijska 20; WOSiR (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra Drzonków)

W trakcie tego eventu, podobnie jak na EXPO DOM, znajdziemy wystawców z kategorii meble i wyposażenie wnętrz, budownictwo oraz finanse.

Targi wnętrz Drzonków

Źródło: http://www.lct-bis.pl/?xxviii-targi-budownictwa-wyposazenia-wnetrz-i-ogrodow-2022,17

HOME DESIGN 2024 – Targi Aranżacji Wnętrz (Jasionka)

Data: 16-17 marca 2024

Lokalizacja: Jasionka; Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A – Arena Jasionka 953

To wydarzenie skierowane jest zarówno do projektantów i hobbystów urządzania wnętrz, jak i producentów oraz dystrybutorów wyposażenia wnętrz.
W targach Home Design 2022 udział biorą architekci, producenci, projektanci oraz firmy usługowe. Podczas dwóch dni odbywać się będą konferencje, a także rozmaite prezentacje firm z branży meblarskiej. W tym czasie będzie można także zasięgnąć porady, zainspirować się lub zakupić designerskie meble i dodatki.

Targi Home Design Jesionka

Źródło: targihome-design.pl

EXPOBUD 2024 – BUDOWNICTWO, WNĘTRZA, OGRODY

SILESIA DESIGN

Data I: 16-17 marca 2024
Data II: 14-15 września 2024

Lokalizacja: Gliwice, ul. Akademicka 50

Expobud 2023 to targi skierowane przede wszystkim do wykonawców, producentów, dystrybutorów czy hurtowników. Na to wydarzenie chętnie przybywają także osoby planujące budowę lub remont domu/mieszkania. Podczas tego wydarzenia trafić można na stoiska związane z budownictwem, ale także z aranżacją wnętrz czy ogrodów.

Targi Expobud Gliwice

TARGI DOBRY DESIGN

Data: 16-17 marca 2024
targi odbywają się kilkukrotnie w ciągu roku

Lokalizacja: Concordia, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

Podczas tego wydarzenia pojawią się nie tylko stoiska z wyposażeniem i dodatkami do wnętrz (ceramika, tekstylia, szkło, akcesoria, dekoracje, plakat i i ilustracja, oświetlenie, meble vintage, rośliny), ale także z biżuterią, ubraniami i odzieżowymi akcesoriami.

Kwiecień 2024

TARGOWISKO SZTUKI – SZTUKA I DESIGN

Data:

6-7 kwietnia 2024
28-29 września 2024
9-10 listopada 2024

Lokalizacja: Warszawa, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 3

Na tym wydarzeniu, oprócz możliwości zakupu przedmiotów designerskich, rzeźby, ceramiki, fotografii, grafiki, malarstwa oraz plakatów, odwiedzający mają szansę na bezpośrednie spotkania z artystami i projektantami. To doskonała okazja, aby poznać osoby stojące za tworzonymi dziełami, dowiedzieć się więcej o ich procesie twórczym oraz nawiązać osobiste relacje.

TARGI LUBDOM 2024 – BUDOWNICTWO, ARCHITEKTURA, ARANŻACJE, OGRÓD

(BUDOWNICTWO, ARCHITEKTURA, ARANŻACJE, OGRÓD)

Data: 13-14 kwietnia 2024 r.

Lokalizacja: Lublin, ul. Dworcowa 11; Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Targi Lublin

W tych dniach obejrzeć będzie można stoiska z meblami i wyposażeniem wnętrz, sztuką i rękodziełem, ale także oświetleniem. Nie zabraknie również stoisk podyktowanych branży budowlanej oraz ogrodowej.

DOM, OGRÓD i TY 2024
Wystawa materiałów i wyposażenia domu oraz ogrodu

Data: 13-14 kwietnia 2024

Lokalizacja: Kielce, ul. Zakładowa 1; Tereny Targowe TK

To przede wszystkim miejsce dla osób budujących oraz wykańczających swoje domy i mieszkania. Mimo że podczas tego wydarzenie znaleźć będzie można wystawców z meblami, wyposażeniem, elementami wystroju wnętrz czy rękodziełem, przeważająca liczba stoisk dotyczyć będzie elementów budowlanych i wykończeniowych, takich jak: schody, rolety, podłogi, okna czy materiały ścienne.

Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz Kielce

Źródło: targikielce.pl

Maj 2024

PODHALAŃSKIE TARGI BUDOWNICTWA, INSTALACJI, WNĘTRZ 2024

Data: 11-12 maja 2024

Lokalizacja: Nowy Targ, ul. Parkowa 14; Miejska Hala Lodowa

To przede wszystkim miejsce dla budujących się i remontujących. Prócz oświetlenia, mebli czy wyposażenia łazienek znajdziecie tam stoiska ze stolarką okienno-drzwiową, materiałami budowlanymi, systemami grzewczymi, klimatyzacjami, schodami czy systemami zabezpieczeń.

Podhalanskie targi budownictwa i wnetrz

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2024

Data: 21-26 maja 2024

Lokalizacja: wydarzenie odbywa się w kilku miejscach: m.in. w Art_Inkubator w Fabryce Sztuki (Wincentego Tymienieckiego 3 w Łodzi), ale także w przestrzeni miejskiej.

Podczas tych kilku dni zapoznać się będzie można z wystawami tematycznymi związanymi z wzornictwem, projektowaniem graficznym, rzemiosłem czy architekturą. To także świetna okazja do wzięcia udziału w warsztatach, dyskusjach, wykładach oraz konkursach: must have oraz make me!
To wydarzenie dla każdej osoby zawodowo lub hobbistycznie związanej z designem. Na Łódź Design Festival przybywają przede wszystkim osoby zainteresowane wzornictwem dominującym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czerwiec 2024

GDYNIA DESIGN DAYS 2024

Data: 22 – 30 czerwca 2024

Lokalizacja: Gdynia

Gdynia Design Days jest nadbałtyckim festiwalem, podczas którego można obejrzeć rozmaite wystawy, a także wziąć udział w warsztatach, dyskusjach i wykładach na temat designu. Podczas każdej z edycji poruszane są zagadnienia związane z projektowaniem, wzornictwem, ekologią, architekturą, modą, rzemiosłem oraz rozwojem miast.

Gdynia Design Days 2023 skierowane jest nie tylko do architektów, designerów, projektantów i dekoratorów wnętrz, ale także do pasjonatów wzornictwa oraz osób zainteresowanych zmianami zachodzącymi w społeczeństwie.

Wrzesień 2024

Targi HOME DESIGN 2024 w Krakowie

Data: 21-22 września 2024 r.

Lokalizacja: Kraków , TAURON Arena Kraków, Stanisława Lema 7

Podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą firm z całej Polski. Wśród wystawców znajdą się producenci i dystrybutorzy mebli, dekoracji, oświetlenia, tapet, farb, drzwi, podłóg, stiuków oraz innych materiałów wykończeniowych.

Październik 2024

WARSAW HOME & CONTRACT 2024

Data: 23-26 października 2024

Lokalizacja: Nadarzyn, Al. Katowicka 62; Ptak Warsaw Expo

Podczas wiosennego wydania tego wydarzenia będzie można zapoznać się nie tylko z ofertą dekoracji do wnętrz, ale również z elektroniką do domu, materiałami wykończeniowymi, a także z elementami architektury krajobrazu oraz ogrodu. Tak szeroka oferta wynika z jednocześnie toczących się innych wydarzeń/ sektorów: Warsaw Home Furniture, Warsaw Home Kitchen, Warsaw Home Textile, Warsaw Home Light, Warsaw Home Electronics, Warsaw Home Build

Wydarzenie ogólnopolskie w 2024

TARGI RZECZY ŁADNYCH (TRŁ)

Lokalizacja i data: Różne miejsca i daty

Podczas tego wydarzenia (podobnie jak na Targach Dobry Design) pojawią się meble, oświetlenie, plakaty, ceramika, rośliny, tekstylia, produkty vintage i eko, a także zabawki i książki dla dzieci.

Targi Rzeczy Ładnych

Oczekujące na datę w 2024

INTERBUD 2024 – Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

Data: zostanie podana przez organizatora wkrótce

Lokalizacja: 05-830 Nadarzyn, Al. Katowicka 62, Ptak Warsaw Expo

Podczas tych targów swoją ofertę prezentować będą nie tylko firmy z branży budowlanej, ale również producenci wyposażenia wnętrz – zarówno z Polski, jak i zza granicy. W trakcie trwania tego wydarzenia odbywać się będą także konferencje, prezentacje oraz szkolenia.

TWÓJ DOM, TWOJE OTOCZENIE – TARGI BUDOWLANE

Data: –

Lokalizacja: Oświęcim, ul. Chemików 4; Hala Lodowa MOSiR

To wydarzenie ma bardzo podobny profil do Targów Podhalańskich. Tutaj również odnajdziesz wyposażenie wnętrz, systemy grzewcze, materiały wykończeniowe i budowlane, ale także sztukę i rękodzieło.

Targi Twój Dom Twoje otoczenie

ARENA DESIGN

Data: –

Lokalizacja: Poznań, ul. Głogowska 14; Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi wnętrz Arena Design

To wydarzenie odbywa się w tym samym czasie i miejscu co HOME DECOR i MEBLE POLSKA. Podczas Arena DESIGN poruszane są tematy dotyczące designu oraz prezentowane są najnowsze osiągnięcia w tym temacie. To także miejsce do wymiany doświadczeń, obserwacji i opinii pomiędzy projektantami a producentami wyposażenia wnętrz.

Katarzyna Szyc blogererka wnętrzarska

Comments

 • Glyn

  dzięki za to 🙂

  21 października 2021
  reply
 • Mati

  w końcu ktoś to opracował, bo cięzko uporzadkować informacje z neta, super

  4 lutego 2022
  reply
 • Monika

  Był ktos na poprzednich edycjach Home Decor w Poznaniu? Warto pojechać?

  13 kwietnia 2022
  reply
 • Pistacja

  Myślę, że warto wspomnieć też o gdynia design days, które odbywają się 2–10 lipca 2022. Tam jest wiele tematów i wydarzeń prócz mebli, ale warto zajrzeć do kalendarza.

  26 czerwca 2022
  reply

Leave
a comment

You don't have permission to register
X