Wyszukiwarka

  /  Wydarzenia   /  Europejskie targi wnętrz i designu 2024 – kalendarz międzynarodowych wydarzeń
Targi wnętrz i designu w Europie

Europejskie targi wnętrz i designu 2024 – kalendarz międzynarodowych wydarzeń

Przygotowałam dla Was kolejny przegląd wydarzeń – tym razem najważniejszych międzynarodowych targów wnętrz i designu, które odbędą się w Europie w roku 2024. Znajdziesz tu informacje o najbardziej prestiżowych, europejskich targach, włącznie z datami, lokalizacjami oraz opisami, co mam nadzieję pomoże Ci zdecydować, które z nich chcesz odwiedzić. Ten harmonogram europejskich targów wnętrz, designerskich mebli i sztuki użytkowej został przygotowany z myślą o projektantach wnętrz, architektach, artystach, rzemieślnikach, producentach mebli albo po prostu osobach, które kochają design.

P.S. Wiadomo, że świat targów jest pełen niespodzianek – terminy mogą się zmieniać. Dlatego zachęcam do sprawdzenia stron internetowych organizatorów poszczególnych wydarzeń, zanim się na nie wybierzesz. Jeśli dowiesz się o jakichś zmianach, daj mi proszę znać w komentarzu, a zaktualizuję kalendarz, żeby inni też byli na bieżąco.

STYCZEŃ 2024

 

IMM Cologne

Data: 14 – 18 stycznia 2024

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

IMM Cologne jest jednym z najważniejszych europejskich targów meblarskich i wnętrzarskich. To miejsce, gdzie spotykają się producenci mebli, architekci wnętrz, projektanci i dystrybutorzy. Targi oferują także wykłady, panele dyskusyjne oraz prezentacje najnowszych innowacji w dziedzinie designu.


Maison&Objet

Data: 18 – 22 stycznia 2024

Lokalizacja: Paryż, Francja

Maison&Objet to prestiżowe targi, które odbywają się dwa razy w roku, skupiające się na designie wnętrz, meblach, oświetleniu i innych elementach dekoracyjnych. To wydarzenie przyciąga międzynarodowych wystawców oraz odwiedzających z całego świata. Oferuje szeroką gamę produktów i trendów w branży wnętrzarskiej.


Oslo Design Fair

Data: 21 – 23 stycznia 2024

Lokalizacja: Oslo, Norwegia

Oslo Design Fair to miejsce, gdzie prezentowany jest skandynawski design oraz innowacje w dziedzinie projektowania wnętrz. To doskonała okazja do odkrycia nowych talentów i zrozumienia unikalnego podejścia do designu charakterystycznego dla krajów nordyckich.


Ambiente

Data: 26 – 30 stycznia 2024

Lokalizacja: Frankfurt nad Menem, Niemcy

Ambiente jest jednym z największych europejskich targów, prezentujących szeroką gamę produktów z dziedziny designu, w tym mebli, akcesoriów, oświetlenia oraz dekoracji wnętrz. To doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów biznesowych i poznawania najnowszych trendów.

LUTY 2024

 

Stockholm Design Week

Data: 5 – 11 lutego 2024

Lokalizacja: Sztokholm, Szwecja

Stockholm Design Week to coroczny festiwal, prezentujący szwedzkie oraz międzynarodowe trendy w projektowaniu wnętrz. Obejmuje wystawy, warsztaty i panele dyskusyjne. To także miejsce, gdzie można spotkać czołowych projektantów i architektów wnętrz z całej Europy.

MARZEC 2024

 

Collectible

Data: 7 – 10 marca 2024

Lokalizacja: Bruksela, Belgia

Collectible to wydarzenie skupiające się na ekskluzywnych, kolekcjonerskich przedmiotach designu. Przyciąga kolekcjonerów i miłośników sztuki z całego świata. Targi oferują unikalne projekty, od mebli po dekoracje wnętrz, a także możliwość poznania artystów i projektantów osobiście.

KWIECIEŃ 2024

 

PAD Paris

Data: 3 – 7 kwietnia 2024

Lokalizacja: Paryż, Francja

PAD Paris to ekskluzywne targi, prezentujące designerskie meble, akcesoria i sztukę. To doskonałe miejsce dla kolekcjonerów i entuzjastów designu, poszukujących unikalnych przedmiotów i inspiracji.


Design Icons Amsterdam

Data: 6 – 7 kwietnia 2024

Lokalizacja: Amsterdam, Holandia

Design Icons Amsterdam to targi prezentujące klasyczne meble i akcesoria z połowy XX wieku. To idealne miejsce dla miłośników stylu vintage i kolekcjonerów poszukujących autentycznych przedmiotów z tamtej epoki.


Salone del Mobile

Data: 16 – 21 kwietnia 2024

Lokalizacja: Mediolan, Włochy

Salone del Mobile to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu. Odbywa się w ramach Milano Design Week i prezentuje najnowsze trendy oraz innowacje w dziedzinie mebli, oświetlenia i architektury wnętrz. To obowiązkowe miejsce dla każdego zainteresowanego designem.

MAJ 2024

 

Clerkenwell Design Week

Data: 21 – 23 maja 2024

Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania

Clerkenwell Design Week to trzydniowe wydarzenie prezentujące innowacje w designie i architekturze wnętrz. Oferuje szeroki wybór wystaw, wykładów oraz warsztatów, przyciągając projektantów i profesjonalistów z całego świata.


Southern Sweden Design Days

Data: 23 – 26 maja 2024

Lokalizacja: Malmö, Szwecja

Southern Sweden Design Days to targi prezentujące różnorodność projektów z południowej Szwecji. To doskonałe miejsce, aby zobaczyć unikalne wzornictwo i odkryć nowych projektantów.


Design District

Data: 29 – 31 maja 2024

Lokalizacja: Rotterdam, Holandia

Design District to jedno z najważniejszych wydarzeń w Holandii, skupiające się na innowacjach i trendach w dziedzinie designu. Przyciąga zarówno projektantów, jak i producentów z branży wnętrzarskiej.

CZERWIEC 2024

 

Design Miami/Basel

Data: 11 – 16 czerwca 2024

Lokalizacja: Bazylea, Szwajcaria

Design Miami/Basel to jedne z najbardziej ekskluzywnych targów designu, prezentujących unikalne projekty i przyciągających kolekcjonerów oraz entuzjastów sztuki z całego świata. Wydarzenie łączy w sobie design, sztukę i architekturę.


3 Days of Design

Data: 12 – 14 czerwca 2024

Lokalizacja: Kopenhaga, Dania

3 Days of Design to trzydniowe wydarzenie prezentujące innowacje w projektowaniu wnętrz. Obejmuje wystawy, wykłady i panele dyskusyjne, z naciskiem na skandynawski design i zrównoważone podejście do projektowania.

SIERPIEŃ 2024

 

Oslo Design Fair

Data: 28 – 30 sierpnia 2024

Lokalizacja: Oslo, Norwegia

Druga edycja Oslo Design Fair w 2024 roku, prezentująca skandynawski design i nowe trendy w branży wnętrzarskiej. To doskonała okazja do odkrycia nowych talentów i zrozumienia specyfiki designu z krajów nordyckich.

WRZESIEŃ 2024

 

Maison&Objet

Data: 5 – 9 września 2024

Lokalizacja: Paryż, Francja

Druga edycja Maison&Objet w 2024 roku, prezentująca najnowsze trendy w meblach, oświetleniu i dekoracjach wnętrz. Wydarzenie przyciąga zarówno profesjonalistów, jak i miłośników designu z całego świata.


Helsinki Design Week

Data: 6 – 15 września 2024

Lokalizacja: Helsinki, Finlandia

Helsinki Design Week to największe fińskie targi poświęcone designowi. Prezentuje innowacje w projektowaniu wnętrz, z naciskiem na kreatywność i zrównoważone podejście do projektowania. To doskonałe miejsce dla profesjonalistów oraz hobbystów.


Lake Como Design Festival

Data: 16 – 24 września 2024

Lokalizacja: Como, Włochy

Lake Como Design Festival to wydarzenie łączące elementy designu, sztuki i architektury w pięknym otoczeniu jeziora Como. Obejmuje wystawy, wykłady i panele dyskusyjne, skupiające się na innowacjach w dziedzinie designu.


London Design Festival

Data: 14 – 22 września 2024

Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania

London Design Festival to jedno z największych wydarzeń w Wielkiej Brytanii, prezentujące różnorodne aspekty designu. Obejmuje wystawy, wykłady i warsztaty, przyciągając czołowych projektantów i architektów wnętrz z całego świata.


Vienna Design Week

Data: 20 – 29 września 2024

Lokalizacja: Wiedeń, Austria

Vienna Design Week to jedno z największych wydarzeń w Europie, prezentujące szeroki zakres projektów designerskich i innowacji. Obejmuje wystawy, wykłady i panele dyskusyjne.

PAŹDZIERNIK 2024

 

PAD London

Data: 8 – 13 października 2024

Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania

PAD London to wydarzenie skupiające się na ekskluzywnych projektach designerskich oraz sztuce, przyciągające kolekcjonerów i entuzjastów designu.


Design Miami/Paris

Data: 15 – 20 października 2024

Lokalizacja: Paryż, Francja

Design Miami/Paris to ekskluzywne targi designu, prezentujące unikalne projekty z całego świata. To doskonałe miejsce dla kolekcjonerów i miłośników sztuki.


Dutch Design Week

Data: 19 – 27 października 2024

Lokalizacja: Eindhoven, Holandia

Dutch Design Week to największe wydarzenie poświęcone holenderskiemu designowi, prezentujące innowacyjne projekty i trendy. Obejmuje szeroki zakres wystaw, wykładów i paneli dyskusyjnych.

Katarzyna Szyc blogererka wnętrzarska

Leave
a comment

You don't have permission to register
X