Wyszukiwarka

  /  O firmie

Marka dla poszukujących unikalności

Perler Design to polska marka z unikalnymi, ręcznie robionymi meblami i dodatkami do wnętrz tworzonymi przez artystów. To także blog podyktowany dizajnowi i urządzaniu przestrzeni. Za obiema inicjatywami stoi kobieta, miłośniczka sztuki i designu – Kasia Szyc.

To  miejsce stworzone zostało z myślą o osobach poszukujących w designie czegoś więcej – nieszablonowości, oryginalności, pazura. To propozycja dla indywidualistów, którzy mają dość powtarzalnych rozwiązań i pragną otaczać się rzeczami nietuzinkowymi, wykonanymi z pasją, wyróżniającymi się spośród masówki.

To jednocześnie brand, który nie jest krzykliwy czy wyzywający. Koncepcja dotycząca perlerowych produktów opiera się na eleganckiej prostocie połączonej z pracą ludzkich rąk. Każdy wyrób jest więc absolutnie unikatowy – nie znajdziesz dwóch identycznych egzemplarzy.

W pierwszej kolejności wystartowaliśmy ze stolikami kawowymi i stolikami pomocniczymi, które balansują na granicy rzeźby, rzemiosła i designu. W kolekcjach pojawiły się również abstrakcyjne reliefy tworzone przez dwie artystki. Dołączyły do nich także ręcznie robione wazony, lampy stołowe oraz zestawy stolików kawowych. Musicie jednak wiedzieć, że projektów dotyczących sztuki użytkowej, które rozwijamy „w tle”, jest znacznie więcej. Bądźcie czujni!

Designerskie stoliki kawowe

Ukazaliśmy się w:

Perler Design w Elle Decoration
Perler Design w Design Alive
Perler Design w Label Magazine
Perler Design w Living Magazine
Katarzyna Szyc Perler Design

Założycielka Perler Design i autorka bloga

Pierwszy projekt? Kasia, lat 8, zainspirowana wnętrzem z serialu

Moje pierwsze świadome zderzenie z dizajnem miało miejsce w okolicach pierwszej klasy podstawowej. W jednym z odcinków polskiego tasiemca zobaczyłam salon, w którego centralnej części znajdowała się zatopiona w podłodze półokrągła kanapa. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie! Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałam. Było to dla mnie tak inspirujące wydarzenie, że niemal od razu złapałam kredkę oraz kawałek papieru i zaczęłam tworzyć pierwsze szkice swojego wyimaginowanego mieszkania. Rozplanowywałam jego rozkład i wyobrażałam sobie meble oraz dodatki. Moja głowa po prostu kipiała od pomysłów!

Pomimo upływu ponad 20 lat, świat mebli, wnętrz i designu wciąż wzbudza we mnie niemałe emocje. Nie umiem i nie chcę już bez tego żyć. Do dziś na widok pięknego przedmiotu potrafię się wzruszyć czy podekscytować. Dzięki Perler Design mogę na co dzień obcować z tą tkanką i dawać upust swojej wyobraźni. Jestem wdzięczna samej sobie za to, że odważyłam się marzyć i te marzenia realizować.

Wyposażenie wnętrz, które wychodzi spod moich palców, mocno dryfuje w stronę nowojorskich i paryskich wnętrz. Prawda jest jednak taka, że te realizacje odnajdą się również w innych klimatach, np. vintage, boho, eklektycznych czy tych w stylu skandynawskim. Projekty mebli i dodatków zazwyczaj powstają w zaciszu mojego mieszkania, ale wena przybywa również w podróży, knajpie, kinie, podczas spaceru – dlatego notes i ołówek zawsze noszę przy sobie. W późniejszym etapie szkice przenoszone są na wizualizację 3D, a następnie na rzeczywisty produkt – zaszywam się wtedy w mojej pracowni z widokiem na zielne patio. Uwielbiam tu być!

Innym, pobocznym projektem, którym zajmuję się „po godzinach”, jest odnawianie i przerabianie mebli. Ogromną przyjemność sprawia mi tworzenie nowych koncepcji, a później wyszukiwanie materiałów, z których powstanie zupełnie inna lampa, krzesło czy komoda. Uwielbiam także grzebać w meandrach internetu w poszukiwaniu oryginalnych wnętrz, wyposażenia i dzieł sztuki. Od dłuższego już czasu mam również fisia na punkcie szklanych ścian działowych i ich roli w przestrzeni. Chcę się tym wszystkim z Wami dzielić.

Głęboko wierzę w to, że zarówno dzięki zgromadzonym tu inspiracjom, jak i wyposażeniu wnętrz podkreślisz osobowość Twojego domu i poczujesz się w nim absolutnie wyjątkowo!

You don't have permission to register
X