Wyszukiwarka

  /  Porady   /  Podcast Dobrze Zaprojektowane Wnętrze
Podcast dobrze zaprojektowane wnętrze

Podcast Dobrze Zaprojektowane Wnętrze

Pewnie część osób, które obserwują mnie na Instagramie (@perler_design), wie już o prowadzonym przeze mnie podcaście Dobrze Zaprojektowane Wnętrze. Po kilku miesiącach od jego publikacji zdałam sobie jednak sprawę, że przecież nie każdy czytelnik mojego bloga jest jednocześnie obserwatorem instagramowego konta – w związku z czym warto byłoby wspomnieć o podcaście również tutaj, na mojej stronie internetowej (eureka!).

Skąd pomysł na podcast o urządzaniu wnętrz?

Do własnego podcastu przymierzałam się prawie dwa lata, tyle trwał proces dojrzewania tej myśli w głowie. A miałam o tym kiedy dumać, bo w swojej meblarskiej pracowni często zostaję ze sobą sam na sam w kompletnej ciszy – to właśnie wtedy pomysły zaczynają się porządkować i nabierają kształtów. Kiedy jednak stają się zbyt intensywne i przytłaczające, najzwyczajniej w świecie potrzebuję dystraktora, wtedy puszczam audiobooki i podcasty. Uwielbiam tę formę przekazywania wiedzy, bo jest zwarta, przystępna, pochłaniająca i co najważniejsze, pozwala mi się dokształcać w trakcie wykonywania innych zadań!

Lubię ją tak bardzo, że postanowiłam dołożyć swoją edukacyjną cegiełkę w obszarze urządzania wnętrz – właśnie w wersji mówionej. Design jest przecież moją pasją, więc dlaczego by nie podejmować tego tematu również w formie audio – z ciekawymi gośćmi? W końcu kocham interesujące rozmowy, a w swoim najbliższym otoczeniu słynę podobno z nieustannego zadawania pytań. Dodatkowo jestem w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ mój mąż „po godzinach” tworzy muzykę, więc ma cały sprzęt do nagrywania i obrabiania dźwięku. To on stoi za intro i całą produkcyjną otoczką, za co jestem mu ogromnie wdzięczna. No z takim pakietem po prostu musiałam zająć się podcastowaniem – więc weszłam w to, cała na biało!

Format podcastu o wnętrzach

Podcast ma charakter poradnikowo-edukacyjny, a wiedza przekazywana jest podczas rozmów z moimi gośćmi (chociaż nie wykluczam w przyszłości również odcinków solo). Wraz z zapraszanymi przeze mnie architektami wnętrz, dekoratorami i specjalistami z branży wnętrzarskiej staramy się dostarczyć jak najwięcej rozwiązań i dobrych praktyk, które sprawdzą się podczas poszczególnych etapów powstawania mieszkania czy domu. Ten podcast ma więc uchronić słuchaczy przed kosztownymi „wpadkami” i nieudanymi realizacjami, ale także ułatwiać proces znalezienia odpowiednich specjalistów, przyspieszać decyzje projektowe/zakupowe i pozwalać na poruszanie się z większą lekkością w świecie aranżacji wnętrz.

Jakie tematy poruszane są w podcaście Dobrze Zaprojektowane Wnętrze

W każdym z odcinków zadaję swoim gościom wiele pytań związanych z konkretnym zagadnieniem dotyczącym wnętrz – od planowania, poprzez remont, na urządzaniu i dekorowaniu kończąc. Z moimi gośćmi rozmawiamy więc o kolorach, wyposażeniu, technicznych rozwiązaniach, układach funkcjonalnych, oświetleniu, budżetach, sztuce we wnętrzu i o wszystkim tym, z czym zderzacie się podczas realizowania nowej przestrzeni.

Komu dedykowany jest podcast o wnętrzach

Wiedza zawarta w podcaście może przydać się nie tylko osobom urządzającym swoje mieszkanie/dom czy pasjonatom tego tematu, ale również projektantom wnętrz, dekoratorom oraz studentom architektury wnętrz.

Przed emisją podcastów miałam poczucie, że moje rozmowy z gośćmi bardziej trafią do wnętrzarskich laików i osób na początku swojej kariery. Jednak po Waszych reakcjach i wiadomościach prywatnych nabieram przekonania, że te podcasty są nawet chętniej słuchane przez projektantów wnętrz z doświadczeniem! Nie wiecie, jak bardzo cieszy mnie to, że również wnętrzarscy wyjadacze czerpią z rozmów nową wiedzę.

Gdzie wysłuchać można podcastu Dobrze Zaprojektowane Wnętrze

Rozmów z moimi gośćmi wysłuchać można na:

Spotify

YouTube

Google Podcast

Amazon Music Podcasts

Jeżeli są jakieś tematy dotyczące projektowania i urządzania wnętrz, o których chcielibyście posłuchać, koniecznie dajcie znać w komentarzach lub wiadomościach prywatnych. W końcu ten podcast tworzony jest nie tylko ku mojej uciesze, ale również, a może przede wszystkim – Waszej!

Katarzyna Szyc blogererka wnętrzarska

Leave
a comment

You don't have permission to register
X