Wyszukiwarka

  /  Zwroty/Odstąpienia od umowy

ZWROTY/ODSTĄPIENIA OD UMOWY

PROCEDURY ZWROTU KONSUMENCKIEGO

Produkt nie spełnia twoich oczekiwań? Możesz go zwrócić do 14 dni kalendarzowych!

W celu odstąpienia od Umowy prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się pod treścią i wysłanie go na adres zwroty@perler-design.pl w terminie do 14 dni kalendarzowych od daty odbioru towaru.

  1. Konsumentowi (osobą fizyczną dokonującą zakupu niezwiązanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową), przysługuje na podstawie art. 27 Prawa konsumenckiego prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34, art. 38 Prawa konsumenckiego.
  2. Termin odstąpienia od umowy zawartej na odległość wynosi 14 dni kalendarzowych od momentu wydania rzeczy, a do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem pocztą lub na adres mailowy: zwroty@perler-design.pl.
  3. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Konsument może złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do Prawa konsumenckiego lub w innej pisemnej formie zgodnej z Prawem konsumenckim.
  4. Zwracany towar powinien zostać zwrócony w stanie nienaruszonym w ciągu 14 dni kalendarzowych liczonych od dnia, w którym poinformował Sprzedawcę o odstąpieniu od umowy. Jeżeli towar jest niekompletny, uszkodzony, bądź nosi ślady użytkowania, wykraczające poza zwykły zarząd rzeczą, Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu. Kupujący powinien zadbać o odpowiednie opakowanie produktu tak, aby wysłany towar nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. Za poprawne spakowanie i odesłanie towaru odpowiada nadawca. Do zwracanego towaru prosimy dołączyć wypełniony i podpisany formularz zwrotu towaru. Kupujący ponosi koszty zwrotu.
  5. Sprzedający niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy złożonego przez Konsumenta zwróci Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, a jeżeli Konsument wybrał sposób dostawy inny niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego, Sprzedający nie zwróci Konsumentowi dodatkowych kosztów zgodnie z art. 33 Prawa konsumenckiego.
  6. Sprzedający dokonuje zwrotu zapłaty przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób płatności, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
  7. Zwracany towar należy odesłać na adres magazynu Perler Design, Sudecka 96, 53-110 Wrocław. Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Prosimy do przesyłki załączyć wypełniony formularz zwrotu lub odstąpienia. Dodatkowo na maila zwroty@perler-design.pl prosimy przesłać skan wypełnionego formularza odstąpienia od umowy.
  8. Towary wykraczające poza standardową ofertę sklepu, nieprefabrykowane, wyprodukowana wg specyfikacji klienta oraz sprowadzane na indywidualne zamówienie dla Klienta nie podlegają zwrotowi.

 

Do pobrania:

Pobierz formularz odstąpienia

Pobierz formularz zwrotu

You don't have permission to register
X