Wyszukiwarka

  /  Manifest Perler Design

Manifest Perler Design

Wierzę, że praca ludzkich rąk ma ogromną wartość, bo zapewnia nie tylko doznania wizualne, ale i emocjonalne.

Uważam, że każdy pozorny brak perfekcji, taki jak plamka, nierówność czy przetarcie jest świadectwem wyjątkowej i absolutnie unikalnej historii powstałego mebla.

Wierzę, że najpiękniejsze przedmioty to takie, które balansują na granicy rzemiosła, sztuki i designu.
To właśnie dlatego produkty sygnowane marką Perler Design wykonywane są od początku do końca ręcznie – od opracowania formy, poprzez barwienie czy wylewanie, na zabezpieczaniu kończąc.

Wierzę, że każdy z nas zasługuje na posiadanie przedmiotu niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju. Rzemieślnicze meble są gwarancją tejże unikalności – nie da się powtórzyć ich po raz drugi w niezmienionej postaci. Ponadto ręczne wykonanie przedmiotu wiąże się z jego ograniczoną ilością i dostępnością.

Wierzę, że to, jakimi przedmiotami się otaczamy, wpływa na nasze samopoczucie i emocje, dlatego nasze wybory nie powinny być przypadkowe.

Uważam, że biel, czerń i szarości opowiadają najpiękniejsze historie.

Wierzę, że produkty powinny pobudzać nie tylko zmysł wzorku, ale i dotyku, dlatego meble Perler Design mają wyraźną, „prawdziwą” fakturę.

W sztuce użytkowej kluczowa jest dla mnie równowaga pomiędzy wyrafinowaną elegancją a surowością wykonania. Żadna z tych skrajności nie jest dla mnie satysfakcjonująca.

Kremowy wazon z gliny szamotowej
You don't have permission to register
X