Wyszukiwarka

  /    /  Lampy stołowe szklane

SKLEP Z POLSKIM DESIGNEM

Lampy stołowe szklane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Stołowe lampy z dmuchanego szkła

Te ręcznie robione, artystyczne lampy nablatowe odbiegają od standardowego wyobrażenia o oświetleniu. Ich rzeźbiarki charakter przywodzi bardziej na myśl obiekty artystyczne, aniżeli użytkowe. Podobnie jak inne meble i dodatki z kolekcji Perler Design, tak i te modele balansuje gdzieś na pograniczu sztuki i designu. Wzajemne przenikanie się obu sfer, to efekt dmuchania szkła z tzw. „wolnej ręki”, czyli bez użycia formy. Wymaga to od twórcy znacznie większej kontroli i wizji, ale jednocześnie pozwala na stworzenie unikalnych, niemożliwych do powtórzenia po raz drugi form.

Limitowana kolekcja szklanych lamp stołowych

Każda ze zgromadzonych tu lamp zalicza się do kategorii „szkła artystycznego”. Walory estetyczne oraz unikalność odgrywają w niej kluczowe znaczenie. Do tej sekcji trafiają produkty tworzone ręcznie, występujące w niewielkich seriach lub nawet w pojedynczych egzemplarzach. Odbiorca ma więc pewność, że nikt inny nie będzie posiadał identycznego eksponatu.
Twórczyni lamp stołowych ze szkła zależało bowiem na skierowaniu uwagi w stronę zindywidualizowanych potrzeb użytkownika i jego oczekiwań. Odpowiedziała również na rosnącą potrzebę polaków na obcowanie z przedmiotami wyjątkowymi, unikatowymi, tworzonymi przez artystów.

Szklane lampy stworzone przez polską artystkę

Kolekcja lamp stworzona została przez absolwentkę Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Aktualnie prócz własnej twórczości, artystka pełni również funkcję adiunkta na rodzimej uczelni (tam uzyskała również tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych).

You don't have permission to register
X